Pole dance sposobem na świetną sylwetkę!

Moda na pole dance pojawiła się w naszym kraju stosunkowo niedawno, lecz od razu zyskała grono zwolenniczek ( i nieco mniejsze także zwolenników, gdyż zdarza się, że ćwiczą także panowie). Oczywiście gdzieniegdzie nadal pokutuje pogląd, że jest to raczej aktywność rodem z nocnych klubów – lecz tego typu uwagami z pewnością przejmować nie warto.

Historia Pole dance

mallakhamb
Mallakhamb w tle Red Fort

Na początku był Taniec na rurze – rodzaj akrobatyki, szczególnie rozpowszechnionego w klubach ze striptizem, jednakże mające korzenie w indyjskim tańcu mallakhamb – brali w nim udział także mężczyźni . Taniec nie ma bezpośrednio na celu wywołania podniecenia seksualnego (takim tańcem jest striptiz) poprzez ukazywanie nagiego ciała w różnych pozycjach lub obrotach tancerki w oparciu o pionowo ustawioną rurę, która może być wykonana z tytanu bądź niklowanego metalu zmniejszającego opór. Gładszy i śliski materiał umożliwia płynne obroty i ruchy.

Wysoce rozwinięty taniec wymaga dużej sprawności fizycznej oraz siły, w tym umiejętności typowych dla gimnastyki. Tak właśnie powstał polo dance – Taniec na rurze wykonywany jest również jako forma ćwiczeń fizycznych np. w klubach fitness lub szkołach tańca (niezwiązanych z erotyką) poprawiających wytrzymałość i ogólną sprawność. Na świecie organizowane są również mistrzostwa w tańcu na rurze ukazujące jego złożoność, pomijając aspekt erotyczny.

Pole dance to znakomita okazja ku temu, by poczuć własne ciało i pozbyć się ewentualnych związanych z nim kompleksów. Wszak większą pewność siebie dostrzegają u siebie wszystkie kursantki, które spróbują tego typu treningów. Ruchy bowiem stają się znacznie bardziej kobiece, płynne  i pełne gracji. Dobra postawa to klucz do sukcesu!

To także znakomity sposób na zniwelowanie cellulitu pojawiającego się na pośladkach czy udach. W zamian natomiast otrzymujemy jędrność skóry oraz piękny, delikatny zarys mięśni. Pozbycie się zbędnego tłuszczyku niezwykle często zauważane jest u tych pań, które rozpoczęły swoją przygodę z tańcem na rurze. Wszak podczas treningu traci się naprawdę sporo kalorii. Ważna jest tutaj regularność, tylko w ten sposób bowiem możemy się rozwijać i zdobywać coraz to nowe umiejętności…ciesząc się jednocześnie smukłą i kobiecą jednocześnie sylwetką!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles