Najpiękniejsze zamki Europy – TOP 5 z wylotem z Wrocławia

Średniowieczne zamki, siedziby królów, centra rozwoju miast. Dzisiaj zamki to przede wszystkim jedne z najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Przedstawiamy subiektywny przegląd 5 najpiękniejszych zamków Europy, które odwiedzimy, lecąc z Wrocławia.

Sycylijskie pałace

We Włoszech trudno znaleźć typowe dla reszty Europy warowne twierdze. Jednak to tam zobaczymy pałace, które niegdyś były siedzibami królów włoskich prowincji. Jednym z przykładów jest Palazzo dei Normanni w Palermo. W środku znajduje się między innymi Kaplica Palatyńska od 2015 widniejąca na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Łączy w sobie cztery style: arabski, sycylijski, bizantyjski i normański. Ryanair lata z Wrocławia do Palermo w poniedziałki i piątki. Ceny za podróż w obie strony w połowie marca rozpoczynają się już od 250 zł.*

Pałac, zamek

Hiszpański temperament

Castillo de Coca, znajdujący się około 100 kilometrów od Madrytu, już z daleka daje po sobie poznać, że jest miejscem wyjątkowym. Nazywany perłą architektury militarnej nosi na sobie widoczne znaki wpływów arabskich, które zostały uzupełnione elementami gotyckimi. Dodatkowym wyróżnikiem jest położenie na wzgórzu, co sprawia, że w przeszłości twierdza była bardzo trudna do zdobycia. Teraz nie jest jednak niedostępna. Z Wrocławia do Madrytu możemy udać się we wtorki i soboty z liniami Ryanair. Dolecimy tam już za niecałe 268 zł**, a stamtąd do Castillo Coca łatwo jest już dojechać pociągiem.

Anglia – kolebka zamków

Średniowieczna Anglia pełna rycerzy, władców i legend. Tę atmosferę czuć podróżując szlakiem angielskich twierdz. Najsłynniejsza z nich – zamek Windsor, do dziś pozostaje siedzibą rodu królewskiego. Razem z Buckhingham Palace i Pałacem Holyrood w Edynburgu jest miejscem, w którym królowa Elżbieta przyjmuje gości. Kiedy zamek otwarty jest dla zwiedzających można tam zobaczyć zbiory sztuki rzeźbiarskiej czy malarskiej. Do stolicy Anglii z Wrocławia dostaniemy się codziennie. Wizz Air lata na lotnisko w Luton, a Ryanair na Stansted.

Szwajcaria – inna niż myśleliście

Bajkową architekturę Szwajcarii widać na przykładzie zamku w Kyburgu, który swoim niepowtarzalnym stylem przyciąga wielu turystów. Każdego lata na dziedzińcu odbywa się festiwal muzyki klasycznej, co dodatkowo zachęca przyjezdnych do odwiedzenia tego pięknego rejonu. Do pobliskiego Zurychu dostaniemy się w poniedziałki, środy i piątki razem z liniami SWISS.

Edynburg – królewska stolica

W każdym rankingu zamków nie sposób pominąć tego w Edynburgu. Twierdza, która przez wieki wydawała się nie do zdobycia, dziś jest chętnie odwiedzana przez turystów. Przyciąga nie tylko architekturą, ale też widokami. Zamek znajduje się na wzniesieniu górującym nad miastem. Widok na nieodległe Arthur’s Seat zapiera dech w piersiach. Coś dla siebie znajdą tutaj też miłośnicy militariów. Na zamku znajduje się muzeum wojny. Do stolicy Szkocji dostać się można dwa razy w tygodniu (w czwartki i niedziele) z liniami Ryanair. Ceny na początku marca oscylują w okolicy 144 zł.***

*Ryanair – 250  zł – lot w obie strony z bagażem podręcznym, w terminie 12.03.-16.03. Cena aktualna na dzień 2.02.

**Ryanair – 267,58  zł – lot w obie strony z bagażem podręcznym, w terminie 06.03.-10.03. Cena aktualna na dzień 2.02.

*** Ryanair – 144  zł – lot w obie strony z bagażem podręcznym, w terminie 04.03.-08.03. Cena aktualna na dzień 2.02.

Źródło: Newseria.pl
Grey, fot.: pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles