Mięso nas zabija!

Mięso nie jest korzystne dla naszego zdrowia! Na podstawie badań z udziałem ponad 1,5 miliona osób stwierdzono, że wyższa śmiertelność dotyczy tych, u których podstawą codziennej diety jest mięso, zwłaszcza czerwone i przetworzone.

Co więcej, dane te obejmują bardzo szeroka grupę, która nie została zawężona wyłącznie do określonych przyczyn zgonu. Otrzymane wyniki zostały opracowane i opisane w Journal of the American Osteopathic Association pod przewodnictwem lekarzy z Mayo Clinic w Arizonie.

mięso
mięso

Lekarze powinni informować o zagrożeniu

Autorzy analizowali sześć badań, w których oceniano wpływ mięsa i diet wegetariańskich na poziom śmiertelności. Brano pod uwagę sposób udzielania podstawowej opieki zdrowotnej przez lekarzy. Polegała ona na konsultacjach z pacjentem w sprawie, popartego badaniami naukowymi, wpływu konsumpcji mięsa na jakość i długość życia.

Według ich zaleceń, lekarze powinni informować pacjentów, by ograniczali spożycie produktów zwierzęcych i w miarę możliwości rezygnowali z mięsa na rzecz produktów pochodzenia roślinnego.

Grey, fot.: pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles