Grzybek tybetański – co to takiego?

Coraz częściej słyszymy o nim, lecz czy tak naprawdę wiemy, czym jest grzybek tybetański? Jeśli nie, pora rozwiać wszelkie wątpliwości na jego temat! Nazywa się go inaczej grzybkiem kefirowym, gdyż (jak już sama nazwa wskazuje) używany jest do domowej produkcji kefiru. W stworzonym dzięki niemu napoju znajdziemy między innymi drożdże oraz dobroczynne dla naszego organizmu bakterie.

Grzybek tybetański – terapia

Kuracja kefirem z grzybka tybetańskiego trwa zwykle około dwudziestu dni. Jego przygotowanie nie należy z całą pewnością do trudnych czy skomplikowanych, a przepisy znaleźć można w internecie. Nie sposób nie docenić jego prozdrowotnych właściwości!Sprzyja detoksykacji organizmu, oczyszczając i odtruwając go. Ponadto łagodzi objawy alergii, z którą boryka się coraz więcej ludzi na całym świecie. Odkryto, iż kefir z grzybka tybetańskiego bardzo pozytywnie wpływa na libido, pobudza też układ odpornościowy do wzmożonej pracy. Poza tym poprawia pracę nerek, oczyszczając układ moczowy. Poprawia w dużym stopniu wygląd skóry, włosów oraz paznokci, jednocześnie działając antystarzeniowo.

Jak hodować grzybek tybetański?

Grzybek tybetański hodowany być może w domu przez długi czas, stopniowo pojawia się go coraz więcej. Cudowny grzybek trzeba zdobyć można go kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub na allegro, czas na hodowlę.W słoiku zalewamy dwie łyżeczki grzybka szklanką mleka oczywiście świeżego najlepiej prosto od krowy. Następnego dnia mieszamy go i cedzimy przez sitko plastikowe bo grzybek nie znosi metalu. Płuczemy dokładnie zimną wodą. Ponownie wkładamy do słoika i kontynuujemy proces zabezpieczając go gazą.

Warto sięgać po ten znany od wieków sposób na osiągnięcie zdrowia i wspaniałego wyglądu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles