Zamień sól na coś zdrowszego!

Czy sól jest zdrowa

salt-1502833_1280Nie na darmo nazywana bywa białą śmiercią – zwykła sól nie powinna gościć na naszych stołach zbyt często. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla stanowczo, że maksymalne dzienne jej spożycie w przypadku osoby dorosłej powinno wynosić nie więcej niż 5 g (1 łyżeczka). Nie da się jednak ukryć, że produkt ten wzbogaca walory smakowe wielu potraw. Ale zaraz, zaraz, od czego są zamienniki?

Sosy, ryby oraz jasne mięsa wspaniale smakowały będą z dodatkiem estragonu, w przypadku mięs tłustych natomiast z powodzeniem sprawdzi się estragon. Zdrowym zamiennikiem soli jest także liść laurowy i ziele angielskie – te przyprawy bowiem wydobędą smak zup. Idealnym rozwiązaniem okazuje się także czosnek, zarówno w wersji świeżej, jak i granulowanej. Miłośnicy orientalnych smaków natomiast mogą doprawiać swe dania imbirem.

Jaka sól najlepsza

Klasyczną sól warzoną możemy zastąpić lepszymi jej rodzajami. Wspomnieć warto chociażby o różowej soli himalajskiej, występującej zwykle pod postacią sporych kryształków. Zawiera wiele składników mineralnych – podobnie sól morska. Dietetycy zalecają, aby gotując makaron czy ryż, nie wsypywać soli do wody – wszak na pewno znajduje się ona w sosie, którym te produkty zalejemy. Warto stosować tę zasadę w swej kuchni!

crystal-955935_1280Pamiętajmy także, że mnóstwo soli znajdziemy między innymi w fast foodach, warzywach w puszkach, różnego rodzaju przekąskach oraz daniach gotowych ,starajmy się zatem ich unikać – w trosce o własne zdrowie, linię i samopoczucie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles