Głodził bydło – pójdzie siedzieć!

Sieradzcy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który znęcał się nad zwierzętami gospodarskimi. Jego rażące zaniedbania i brak właściwej opieki spowodowały śmierć 8 sztuk bydła i wycieńczenie kolejnych 7 zwierząt. W chwili zatrzymania gospodarz miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Głodził bydło - pójdzie siedzieć!
Głodził bydło – pójdzie siedzieć!

Sieradzka policja otrzymała sygnał, że w jednym z gospodarstw w gminie Sieradz może dochodzić do zaniedbywania hodowanego w nim bydła. „7 marca 2022 roku dzielnicowi wspólnie z pracownikami Inspekcji Weterynaryjnej oraz urzędu gminy pojechali pod wskazany adres, aby sprawdzić wiarygodność informacji.  Na miejscu odnaleźli 8 sztuk martwego bydła. Kilka zwierząt leżało wewnątrz budynku gospodarczego, a pozostałe obok niego. W gospodarstwie było jeszcze 7 sztuk bydła, które pozostawione bez pokarmu i wody było bardzo wycieńczone. Właścicielem gospodarstwa był 47-letni mieszkaniec gminy Sieradz, który w czasie interwencji był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Twierdził, że zwierzęta swobodnie chodziły po posesji i mogły znaleźć sobie pożywienie – relacjonuje asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka z KPP w Sieradzu.

47-letni gospodarz został zatrzymamy

Decyzją służby weterynaryjnej martwe bydło zostały zabezpieczone do dalszych badań. Natomiast żywe zwierzęta dzięki działaniom Urzędu Gminy w Sieradzu zostały przetransportowane do zastępczego gospodarstwa rolnego, aby zapewnić im opiekę i właściwe warunki bytowe. 47-letni gospodarz został zatrzymamy i przewieziony do komendy. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,8 promila alkoholu w organizmie. Trafił on do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Sieradzu został on oddany pod dozór policji.

Źródło: KPP Sieradz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles