Dlaczego warto postawić na trening interwałowy?

Trening interwałowy robi ostatnio coraz większą karierę. Jest polecany przez profesjonalistów, ćwiczących w stopniu zaawansowanym, początkującym oraz tych, którym udało się dzięki niemu zrzucić zbędne kilogramy – trening interwałowy. Polega on na stosowaniu zmiennej intensywności ćwiczeń (dla przykładu intensywne 20 sekund/ minuta, spokojniejsze 10 sekund/ pół minuty).

cycling-800834_1280

Interwały

Interwały to nie tylko typowe cardio, możemy bowiem w ten sposób uprawiać także jogging ( bieg i marsz na zmianę), jazdę na rowerze, pompki, przysiady albo skakać na skakance. Dlaczego tym modelem zainteresowały się miliony osób na całym świecie? Odpowiedź jest bardzo prosta – pozwala on bowiem w maksymalnie krótkim czasie spalać tkankę tłuszczową. Warto podkreślić, iż to spalanie odbywać się może jeszcze nawet do dwudziestu czterech godzin po treningu.

weights-646517_1280Trening interwałowy – zalety

Dodatkowo to znakomita metoda na zwiększenie wydolności tlenowej organizmu. Gdy wykonywać będziemy ćwiczenia siłowe, wzrośnie nasza masa mięśniowa. Dzięki interwałom udaje się spalić tłuszcz ze stref problematycznych – brzucha, ud czy bioder, jednocześnie bez doprowadzania do tak zwanego spalania mięśni. Ponadto zmniejszamy ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

mobility-603558_1280

A może Tabata

Ciekawa odmiana treningu interwałowego to tabata, której jedna seria trwa tylko 4 minuty (zaleca się robić podczas treningu nie więcej niż trzy serie) . Nazywana jest najszybszym treningiem świata, wyczerpująca, lecz przynosząca znakomite rezultaty.

woman-1661548_1280

Nie ma na co czekać – „Do roboty Panie i Panowie”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles