Dlaczego warto pić sok z jagód acai?

O tych jagodach wiemy coraz więcej, od pewnego czasu bowiem przeżywają one swój renesans, Polacy sięgają po nie często, zdając sobie sprawę z ich prozdrowotnych właściwości, dlaczego więc warto sięgać po sok z jagód acai?

Pochodzenie jagód acai

Jagody acai, łac. Eutrepe Olereacea, czyli jagoda palmy brazylijskiej. Owoce te rosną tylko w dzikich, nieskażonych cywilizacją lasach deszczowych Amazonii. Palmy, na których rosną swoim rozmiarem sięgają nawet dwudziestu metrów, a podłoże stanowią żyzne, amazońskie gleby. Ze względu na ich wrażliwą strukturę, jagody są ręcznie zrywane przez miejscową ludność, a następnie przerabiane na sok. Dopiero w tej postaci są gotowe do transportu na cały świat.

Właściwości soku z jagód acai

Sok z jagód acai wzmacnia on bowiem pracę układu nerwowego oraz układ krążenia. Dietetycy już dawno odkryli, ze może on w znacznym stopniu wspomagać proces odchudzania. Ponadto znajdziemy w nim całe mnóstwo nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz antyoksydantów. Jest także bogaty w witaminy, między innymi A,E,B1 oraz B2. Mówi się także, że dzięki acai wzrośnie nasza kondycja fizyczna w znacznym stopniu się poprawi. Zwraca się także uwagę na to, że w soku owych znajdziemy aż 12 różnych polifenoli. Wzmacnia on organizm, zmniejsza zmęczenia oraz w znacznym stopniu wspomaga pracę mięśni.

Uważa się, że sok z jagód acai pomaga zachować młodość na dłużej – to zasługa bogactwa przeciwutleniaczy zawartych w tych niepozornych, małych owocach. Antyoksydanty zawarte w jagodach acai neutralizują wolne rodniki, które są odpowiedzialne za procesy starzenia. Sok z jagód acai świetnie wpływa na sylwetkę, chroni przed przedwczesnym starzeniem, a nawet zapobiega nowotworom. Specjaliści przekonują, że sok ten powinno się pić  regularnie (najlepiej raz dziennie w niewielkiej ilości).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles