Bieganie po schodach – Chcesz mieć piękne nogi wybieraj schody, zapomnij o windzie!

Bieganie po schodach – W zdecydowanej większości przypadków jesteśmy po prostu wygodni, dlatego z niechęcią patrzymy na schody, po których trzeba się wspinać i w rezultacie wsiadamy do windy. To jednak błąd. Wszak niewielka zmiana nawyków (czyli rezygnacja z windy) ma dla nas bowiem szereg zalet.

Bieganie po schodach – zalety

To tak naprawdę znakomita broń w walce z otyłością. Choć osobom zmagającym się ze zbędnymi kilogramami z pewnością na początku będzie dość trudno, z czasem dotarcie schodami na docelowe piętro nie powinno stanowić dużego problemu. A pozwala ono znakomicie się dotlenić, fantastycznie wpływa też na wygląd uda, pośladków oraz nóg. Jest świetnym orężem w walce z oponka na brzuchu – z nią zaś borykają się całe rzesze Polaków. Takim mini treningiem zmniejszysz także ryzyko ewentualnych kontuzji, poprawisz wydolność serca i sprawisz, że prawidłowy poziom cholesterolu zostanie utrzymany.

Bieganie po schodach – ogólnoświatowa moda

Schody możemy mieć w wersji soft – tylko do wchodzenia i w wersji hard – do wbiegania. Na całym świecie organizowane są konkursy kto najszybciej wbiegnie na kolejny nowo otwarty wierzowiec. Pierwszym wyścigiem był bieg po schodach  na Empire State Building w Nowym Jorku.  W Polsce organizowany jest Bieg Zdobycia PASTY-y przy okazji biegu Powstania Warszawskiego, najlepsi dostają medale. Bilety na imprezę są zwykle wykupione w ciągu kilku godzin. Bieganie po schodach jest doceniane zarówno przez amatorów jak i zawodowców, którzy uważają, że spala się w czasie biegu dwa razy więcej kalorii niż w czasie joggingu. Oczywiście przed bieganiem po schodach należy się skonsultować z lekarzem.

Bieganie po schodach nic nie kosztuje, a ma same zalety – zapomnij zatem o tym, że można korzystać z windy, śmiało wspinaj się po schodach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles