„Borówkowy” oszust złapany na gorącym uczynku

Dzielnicowi z tomaszowskiej komendy zatrzymali 36-letniego obywatela Łotwy, który na portalu ogłoszeniowym skupował borówkę amerykańską nie płacąc sprzedawcom za owoce. Mężczyzna kupił 10 ton borówki oszukując 4 osoby na łączną kwotę ponad 100 tys. zł. W tej sprawie usłyszał 25 zarzutów i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

„Borówkowy” oszust złapany na gorącym uczynku. Fot. Policja Lubelska

 

Cały przestępczy proceder trwał od lipca tego roku. Z ustaleń tomaszowskich policjantów wynika, że 36-letni obywatel Łotwy za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego OLX skupował borówkę amerykańską. Sprzedaż zaoferowały cztery osoby: troje mieszkańców powiatu tomaszowskiego i mieszkaniec  powiatu jarosławskiego w województwie podkarpackim.

Część z tych osób sama dostarczała 36-latkowi borówkę do skupu, a po część owoców mężczyzna sam się „fatygował”. Za każdym razem deklarował sprzedawcom zapłatę za owoce w późniejszym terminie, jednak pieniądze nigdy do nich nie dotarły. W konsekwencji mężczyzna kupił blisko 10 ton owoców o łącznej wartości około 110 tys. zł.” – podaje młodszy aspirant Monika Ryczek.

Oszust ujęty na gorącym uczynku

Kiedy jedna z pokrzywdzonych zdecydowała się zgłosić ten fakt na policję, oszust jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez tomaszowskich dzielnicowych. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy sprawca został ujęty na gorącym uczynku, kiedy próbował dokonać kolejnej transakcji.

Na tym etapie postępowania mężczyzna usłyszał już 25 zarzutów, a sąd zastosował wobec niego karę aresztu na okres trzech miesięcy. W przeszłości mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa.

Był zafascynowany działaniami strażaków dlatego podpalał. Seryjny podpalacz złapany!

Prowadzona przez tomaszowskich śledczych sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają pokrzywdzonych na terenie kraju, którzy padli ofiarą nieuczciwego 36-latka.

Źródło i fot.: Policja Lubelska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles