Zaparowane okno w łazience? Jest na to sposób!

Wilgoć w łazience może stać się poważnym problemem. I chociaż kłopot nasila się szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, tak naprawdę z reguły pojawia się przez cały rok. Efektem są zaparowane ściany, drzwi, okna i lustra, co z kolei może prowadzić do rozwoju szkodliwych dla zdrowia grzybów osadzających się we framugach okien czy na łączeniu podłogi i sufitu. Na szczęście jest na to sposób! Żel krzemionkowy pozwoli szybko, łatwo i bezinwazyjnie pozbyć się zaparowanych szyb w łazience.

Zaparowane szyby w łazience – sprawna wentylacja to za mało

Zaparowane okno w łazience nie jest czymś nadzwyczajnym. To zupełnie normalne, że drobiny pary wodnej osadzają się na szybie, lustrach czy ścianach podczas kąpieli czy prysznica. Należy jednak pamiętać, że w większości samo wietrzenie pomieszczenia nie wystarczy. Nawet przy sprawnej wentylacji problem może powracać. A to z kolei nie tylko utrudnia korzystanie z łazienki, ale może mieć fatalne konsekwencje dla zdrowia, ponieważ zwykle prowadzi do rozwoju pleśni. Nadmierna wilgoć w łazience sprawia ponadto, że zarówno ręczniki, jak i rozwieszone w niej pranie nie schną i zaczynają brzydko pachnieć.

Żel krzemionkowy – skuteczny i łatwy w użyciu osuszacz powietrza

Jak zapobiec parowaniu okna w łazience? Pierwszym krokiem jest oczywiście sprawdzenie poprawności działania systemu wentylacji. Podczas cieplejszych dni, po wyjściu z łazienki zaleca się także chwilowe otworzenie okna i wywietrzenie pomieszczenia. Z parą wodną osadzającą się na szybach pomoże też rozprawić się silikażel. To drobne, porowate granulki posiadające ogromne zdolności absorpcyjne. Dzięki temu skutecznie pochłaniają wilgoć gromadzącą się w łazience w czasie kąpieli, prysznica, prania czy wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Żel krzemionkowy jest przy tym całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Naturalny i niepylący, może być stosowany również w domach, w których przebywają osoby borykające się z alergią. Jest jednym z najtańszych i najprostszych w użytkowaniu osuszaczy powietrza. Wystarczy umieścić go na szafce łazienkowej, półce czy dowolnym miejscu w pomieszczeniu, aby raz na zawsze pozbyć się problemu zaparowanych okien, ścian lub luster.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles