Skyscanner sprzedany

Ctrip, największe w Chinach internetowe biuro podróży, przejmuje wyszukiwarkę lotów Skyscanner. Wartość umowy wynosi 1,7 mld dolarów.

Założona w 1999 roku firma Ctrip jest największym internetowym graczem w chińskiej branży turystycznej, a na świecie wyprzedzają ją jedynie amerykańskie spółki: Expedia i Priceline. Obaj konkurenci posiadają już własne wyszukiwarki: Expedia jest właścicielem Trivago, a Priceline w 2012 roku kupił Kayak.

landscape-644323_1280

Skyscanner

W każdym miesiącu ok. 60 mln ludzi na świecie korzysta ze Skyscanner, aby znaleźć połączenie lotnicze, hotel czy wypożyczyć samochód.

Brytyjski start-up został założony 13 lat temu przez grupę znajomych, m. in. Garetha Williamsa – obecnego dyrektora generalnego firmy. Williams wpadł na pomysł uruchomienia wyszukiwarki, ponieważ był sfrustrowany faktem, jak trudno jest znaleźć tanie bilety lotnicze.

Skyscanner – wyszukiwarka lotów, która umożliwia użytkownikom szukanie lotów według ceny i lokalizacji. Dodatkowe narzędzia takie jak miesięczny wykres cen biletów pozwala użytkownikom porównać ceny lotów w każdym dniu. Można również znaleźć ceny weekendowych lotów do danego miasta.

Witryna jest wielojęzykowa, oferuje wyszukiwanie lotów w 20 językach włącznie z polskim, chińskim, rosyjskim, portugalskim, hiszpańskim i japońskim. Skyscanner nie sprzedaje biletów bezpośrednio, lecz po znalezieniu najtańszych ofert, użytkownik jest automatycznie przenoszony na stronę wybranej linii lotniczej, aby tam dokonać rezerwacji.

Użytkownicy mogą szukać lotów bez konieczności podawania dokładnej daty oraz miejsca docelowego, co czyni wyszukiwarkę Skyscanner.net bardzo elastyczną. Wykorzystanie najnowszej technologii pozwala uzyskać wyniki wyszukiwania dużo szybciej niż robi to multiwyszukiwarka, jako że nie ma potrzeby analizowania zewnętrznych stron za każdym razem, gdy wykonywane jest wyszukiwanie. Odróżnia ją to wyraźnie od większości innych witryn wyszukujących loty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles