Wszystko co powinieneś wiedzieć o wodzie

Woda mineralna to naturalna woda zawierająca co najmniej 1000 mg/dm³ rozpuszczonych składników mineralnych. Najczęściej jest to woda wgłębna, która sole mineralne pozyskała z rozpuszczania minerałów lub skał, przez które przepływała.

Jej skład i smak są uzależnione od regionu, z jakiego pochodzi i głębokości, na jakiej jest wydobywana. Wody mineralne klasyfikuje się według zawartości mikroelementów na 1 litr. Wyróżniamy wody wysokozmineralizowane – zawierające ponad 15% składników mineralnych, wody średniozmineralizowane, które mają ich od 5-10% oraz wody niskozmineralizowane, czyli te do 5% składników mineralnych.

woda mineralna
woda mineralna

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PODANIA WODY

1. Sprawdź, czy etykieta nie jest uszkodzona, a temperatura wody jest odpowiednia i wynosi ok. 10°. Woda nie powinna być serwowana zbyt chłodna.

2. Odczytaj nazwę “S.Pellegrino”lub “Acqua Panna” i zademonstruj etykietę, podobnie jak podczas serwowania win.

3. Po otwarciu butelki przelej wodę do szklanek.

4. Nie dodawaj lodu ani cytrusów.

„Unikajmy dodawania lodu do wody, ponieważ zmienia on zdecydowanie jej smak. Ma zupełnie inna strukturę, a mieszanie dwóch wód płynów o różnej naturze powoduje, ze woda ulega delikatnemu rozcieńczeniu i to powoduje zmianę jej smaku. Nie należy również dodawać cytrusów, które zmieniają jej walory smakowe – może, np. wpłynąć na zmianę jej kwasowości czy soczystości”

Źródło: Newseria.pl
Grey, fot.: pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles