Maliny w syropie – przepisy i inspiracje

Spośród przetworów na sklepowych półkach najczęściej wybieramy dżemy. Możemy smarować nimi kanapki, dodawać do naleśników czy gofrów, ale, choć popularne, dżemy to nie jedyna opcja na dostarczenie sobie porcji witamin zimą. Warto również zwrócić uwagę na owoce w syropie, a w szczególności – na maliny. Do czego można je wykorzystać?

Maliny
Maliny

Maliny w syropie, czyli smak lata zamknięty w słoiczku

Maliny to słodkie, pachnące owoce, które lubimy zjadać prosto z krzaczka. Jednak poza tym, że pysznie smakują, mają szereg właściwości zdrowotnych. Są niskokaloryczne, mogą pomóc schudnąć lub utrzymać wagę, zapewniając jednocześnie zdrowa dawkę słodkości. Korzystnie wpływają na pamięć i wzmacniają układ krążenia. Są także bogate w witaminy, pomogą więc wzmocnić odporność.

Owoce te mają jedną wadę – sezon na nie jest stosunkowo krótki. Na szczęście jednak możemy delektować się ich smakiem cały rok pod postacią malin w syropie. Muszą to być jednak przetwory wysokiej klasy, bez sztucznych barwników. Taką filozofię wyznaje firma Eterno, która do swoich produktów nie dodaje niepotrzebnych wzmacniaczy smaku – są tam jedynie świeże owoce i przyprawy.

Herbata z malinami?

Jesienią i zimą pijamy herbatę litrami. Najczęściej z cukrem i cytryną, miodem, syropem malinowym… A gdyby tak do naparu zamiast soku dodać owoce? Maliny w syropie mogą odmienić smak tradycyjnej herbaty, a dodatkowo wzbogacić ją o cenne właściwości.

Maliny w syropie jak dodatek do deserów

Naleśniki, gofry, lody – uwielbiamy je. Idealnym dodatkiem są do nich dżemy, ale maliny w syropie wcale nie ustępują im kroku. Szczególnie, jeśli połączymy je z bitą śmietaną…

Ciasta i ciasteczka

Z pewnością znacie rogaliki z ciasta francuskiego. Doskonałym nadzieniem do tego wypieku są maliny w syropie. Połączenie kwasku i słodyczy to coś, co świetnie sprawdza się w ciastkach. Maliny możemy również wykorzystać do udekorowania sernika na zimno albo jako uzupełnienie smaku owocowej galaretki. Tak właściwie to, do czego wykorzystasz słoiczek malin, zależ tylko od twojej wyobraźni, bo tak samo świetnie smakują solo!