niedziela, 11 kwietnia, 2021
Strona główna Wydarzenia News Jak zrobić SWITCHEL - napój piękności gwiazd Hollywood

Jak zrobić SWITCHEL – napój piękności gwiazd Hollywood

Switchel to prosty napój bezalkoholowy o starej historii. Już w XVII wieku można znaleźć literackie i historyczne odniesienia do tego łatwego, słynnego eliksiru – zaspokajającego pragnienie brytyjskich żeglarzy, studentów z Harvardu i rolników.

CZYM JEST SWITCHEL?


Switchel to napój z epoki kolonialnej składający się z imbiru, octu, wody i melasy – składników z różnych wysp karaibskich zebranych w ramach amerykańskiego importu. Z czasem domowi kucharze zastąpili melasę innymi słodzikami, takimi jak miód, syrop klonowy lub sorgo, w zależności od miejsca zamieszkania. Switchel jest często nazywane Ponczem Sianokosów, ponieważ został wyprodukowany w dużych partiach i użyty do uzupełnienia spieczonych rolników po całym dniu pracy w gorącym słońcu.

JAK ZROBIĆ GINGER SWITCHEL


Mój ulubiony przepis na zmianę imbiru zawiera mocny element imbiru, kwaśny z octu jabłkowego i subtelną słodycz z miodu. Wystarczy wymieszać z gorącą wodą, schłodzić i gotowe!

Użyj świeżego imbiru, obranego i pokrojonego w plasterki. Nie polecam używania mielonego imbiru – nie rozpuści się i pozostawi w ustach ziarnisty posmak.

Mikstura wzmacniająca odporność

JAK UŻYWAĆ SWITCHEL

Lubię pić ten napój samodzielnie, ale czasami zmiękcz go gazowaną lub niegazowaną wodą. Możesz go również użyć do zwiększenia zainteresowania koktajlami, lemoniadą lub mrożoną herbatą.

Przygotuj partię i pomyśl o niej jak o koncentracie – użyj jej do miksowania nieskończonych kombinacji smaków. Domowy Switchel może stać w lodówce nawet przez dwa tygodnie.

SWITCHEL Pobudza jak kawa, rozgrzewa niczym kołdra, a dodatkowo działa jak magnez przyciągający wszystkie toksyny w organizmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read