Jak odżywiać się zdrowo i ekologicznie?

Wiele niedogodności ze strony organizmu spowodowanych jest złym odżywianiem. Jak zatem zmienić swoje nawyki, o czym pamiętać, by móc cieszyć się energią, witalnością i dobrym samopoczuciem?

Schemat odżywiania

  • Jedz 5 posiłków dziennie. Organizm musi mieć pewność, że co 3h dostanie kolejną dawkę energii. Nie będzie dzięki temu kumulował sobie tłuszczu na czarną godzinę.
  • Nie podjadaj między posiłkami. Jest to bardzo zły nawyk, szczególnie jeśli sięgasz po słodycze, czy bardzo słone przekąski. Jeśli już naprawdę musisz, wybierz świeże owoce lub warzywa.
  • Unikaj cukrów prostych, mąki pszennej, ogranicz sól.
  • Pamiętaj o śniadaniu. Ten pierwszy posiłek dostarcza Ci energii do działania na cały dzień. Absolutnie nie może to być tylko kawa wypita na pusty żołądek. Zjedz coś zdrowego.
  • Nie przejadaj się. Żołądek jest jak balon, bardzo łatwo go rozciągnąć. Jedz do syta, ale nie pod korek. Przejadając się zaczniesz szybciej odczuwać głód, a dodatkowo możesz przeciążyć swój układ pokarmowy.
  • Pij dużo wody. Pamiętaj o tym również zimą, kiedy pragnienie nie daje o sobie znać tak często jak latem. Dorosły człowiek powinien pić 2-3l dziennie. Woda pomaga min. wypłukać toksyny z organizmu, przyspieszyć przemianę materii, właściwie nawilżyć skórę.

Wybieraj zdrowe produkty

Jeśli stojąc w sklepie przed półką z podobnymi sobie produktami i wybierając ten dla siebie, kierujesz się nazwą znanej marki, reklamą, ładnym opakowaniem, zachęcającym opisem produktu, popełniasz błąd. Najważniejszym elementem opakowania jest skład jego zawartości. Niestety to, co popularne, znane od lat, bardzo często nafaszerowane jest zbędną chemią. Słodziki, glutaminian sodu, maltodekstryna, ulepszacze, substancje zapachowe, barwniki i inne zupełnie niepotrzebne w organizmie specyfiki.

Kupujesz jogurt owocowy? Zwróć uwagę na to, że w większości albo znajdziesz śladowe ilości owoców, albo nawet wcale. Najlepiej wybierz jogurt naturalny i sam dodaj do niego to, co lubisz. Unikaj wszelkiego rodzaju gotowych dań, słoików, puszek, czy “papierków”. Naprawdę istnieje wiele potraw, których przygotowanie nie zajmie Ci wiele czasu, a może korzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Catering dietetyczny

Jeżeli uważasz, że za dużo jest tych wszystkich zasad zdrowego odżywiania, zbyt kłopotliwe wyszukiwanie przepisów, nie masz czasu na to, by każdy posiłek przygotować z należytą dbałością, cierpisz na jakieś schorzenie, które wymaga szczególnej diety i brak Ci już pomysłów na jej urozmaicenie lub po prostu nie wiesz jak się za to zabrać, skorzystaj z pomocy specjalistów. Przełom w Odżywianiu, to sposób na to, by zmienić swoje nawyki żywieniowe, zadbać o zdrowie, kondycję i dokonać tego w przyjemny sposób. Po szczegółowym wywiadzie dietetyk pomoże Ci dobrać właściwą dietę, a następnie każdego dnia otrzymasz 5 zbilansowanych posiłków pod swoje drzwi. Nie jest to zwykła dieta pudełkowa, tu cały czas jesteś pod opieką dietetyka, możesz konsultować swoje wątpliwości, problemy, otrzymując rady i wsparcie. Wszystkie posiłki, są zdrowe, ekologiczne, w opakowaniach przyjaznych środowisku.

Zmiana nawyków żywieniowych bywa trudna, szczególnie jeśli je zaniedbaliśmy. Warto jednak zacząć uczyć się na nowo. Nawet jeśli dziś wydaje Ci się, że jesteś zdrowy, jesz co chcesz, kiedy chcesz i czujesz się świetnie, wiedz, że nie zawsze tak musi być. Na pewne problemy pracujemy długie lata. Zacznij myśleć o swoim zdrowiu już teraz i zadbaj o jego przyszłość.