Hakuna matata. Zanzibar wita w raju!

Mieszkańcy tej wyspy potrafią powiedzieć po polsku „stół z powyłamywanymi nogami” albo „szkoda to wtedy, jak teściowa wpadnie do studni”. „Hakuna matata” czyli „nie ma problemu”, to najczęściej słyszane słowa, które w pełni oddają klimat tego miejsca.

Zanzibar pokochali już Włosi, Niemcy, Czesi, a ostatnio także Polacy. Bezpośredni lot z Warszawy na tę tanzańską wyspę trwa tylko 8 godzin. Różnica względem czasu polskiego to 2 godziny, dzięki czemu nie przechodzi się tzw. jet laga. Nie ma zagrożenia malarycznego, nie trzeba też szczepić się przeciwko chorobom tropikalnym. Biały, pudrowy piasek, przeźroczysta woda o rozmaitych odcieniach niebieskiego. Rafy koralowe, błękitne laguny, wysepki pojawiające się przy odpływach, dzikie delfiny na wyciagnięcie ręki oraz wszechobecny uśmiech i życzliwość – to tylko niektóre powody, aby wybrać się na Zanzibar.

Zanzibar
Zanzibar

Wszystko dla turysty

Pomimo ogólnej biedy, hotele zanzibarskie – oazy luksusu – oferują swoim klientom wszystko, co potrzebne do cudownego odpoczynku. Plaże z pudrowym, białym piaskiem, cudowne kolory ciepłej i przeźroczystej wody.  Afrykański klimat suahili, aromatyczne i urozmaicone potrawy, przyjazną i uśmiechniętą obsługę. Największy europejski serwis z opiniami o hotelach przyznał w tym roku nagrodę HolidayCheck Award 2017 aż dwóm zanzibarskim hotelom: Dream of Zanzibar Resort oraz Neptune Pwani Beach Resort & Spa. Tytuł otrzymywany jest na podstawie ocen klientów odwiedzających hotele, więc jest to istotna informacja, że obiekty te spełniają wysokie kryteria i oczekiwania swoich gości.

Gdzie odpoczywać

Wyspa należy do największej w archipelagu wysp Zanzibar. Można odwiedzać ją praktycznie cały rok. Choć turyści często zachwycają się plażami po stronie zachodniej, gdzie można zobaczyć cudowne zachody słońca i poznać rozrywkową część wyspy, to strona wschodnia jest wcale nie mniej urokliwa. Przypływy i odpływy oceanu, sięgające prawie dwóch kilometrów i odsłaniające życie oceanu w postaci olbrzymich muszli, kolorowych rozgwiazd, raf koralowych czy pola z uprawami alg. Z tej strony wyspy można zobaczyć piękne wschody słońca, a także księżyca. Księżyc potrafi nagle pojawić się już wysoko na niebie, jakby tam wskakiwał. W tzw. małej porze deszczowej swój odpoczynek także lepiej zaplanować po stronie wschodniej wyspy.  Od strony otwartego oceanu wiatr przegania deszczowe chmury w głąb lądu i opady są rzadsze i trwają krótko. Hotele najwyżej oceniane przez turystów w serwisie HolidayCheck także zlokalizowane są po stronie wschodniej wyspy.

Zanzibar
Zanzibar

Warte przeżycia

Pobyt w hotelu to za mało, aby docenić uroki Zanzibaru. Znając angielski warto wybrać się na wycieczkę z lokalnymi organizatorami. Można wówczas zaoszczędzić nawet 50 proc. ceny proponowanej przez oficjalne biura podróży. Lokalnych organizatorów wycieczek można spotkać na plaży przy hotelach. Słysząc Polaka potrafią go zaczepić po polsku mówiąc „stół z powyłamywanymi nogami” lub używając innych polskich powiedzeń i zwrotów, które z pewnością zwrócą naszą uwagę. Często posiadają pisemne referencje także od polskich turystów, którzy byli już z nimi na wycieczkach i polecają ich usługi. Są w stanie zorganizować każdą wycieczkę z ofert biur podróży, a nawet indywidualnie dostosować się do konkretnych oczekiwań.

Safari Blue… rajska przygoda

Jedną z najbardziej wyjątkowych wypraw stanowi Safari Blue. Podczas wycieczki płynie się tradycyjną łodzią  przez turkusowe wody Oceanu Indyjskiego, podziwia przepiękne piaszczyste brzegi wysp, kąpie w lagunie pojawiającej się podczas odpływu.  Relaksuje na jednej z rajskich wysp kosztując lokalnych owoców, pływa z dzikimi delfinami, snurkuje w przejrzystych wodach podziwiając rafę koralową.  Uczestniczy się w prawdziwej uczcie z owocami morza, rybami, homarami, kurczakami i tropikalnymi owocami. Na wyspie, na której serwowany jest obiad, można także zobaczyć 500-letni baobab. Jeśli trafimy na bardziej zaangażowanego organizatora, możemy podczas rejsu usłyszeć piosenkę śpiewaną dla nas w podziękowaniu przez załogę łodzi – Jambo Bwana.

Porównując oferty touroperatorów w serwisie HolidayCheck.pl, podróż na Zanzibar można znaleźć już od 3.859,00 zł/os. za 8 dni, wyżywienie w opcji HB, hotel 4*. Wybierając hotel zapoznajmy się z opiniami na jego temat, a po powrocie sami podzielmy się opinią, aby ułatwić wybór innym podróżującym.

O HolidayCheck

HolidayCheck.pl to portal do opiniowania obiektów noclegowych na całym świecie. W swojej bazie posiada ponad 10 mln autentycznych opinii, zdjęć i materiałów wideo, na temat ponad 660 tysięcy hoteli, zamieszczonych przez internautów. Dzięki temu jest największą europejską, niezależną platformą społecznościową dla podróżujących. Pomaga znaleźć hotel spełniający konkretne oczekiwania, uzyskać informacje na jego temat oraz umożliwiającą kontakt z innymi turystami. Na portalu znajduje się ponadto wyszukiwarka i porównywarka cenowa ofert turystycznych największych touroperatorów.

Źródło: Newseria.pl
grey, fot.: pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles