Dieta Mosleya

Dieta Mosleya inaczej nazywana jest dietą 5:2, opracował ją doktor Mosley, słynny dziennikarz medyczny. Na terenie Wielkiej Brytanii zrobiła ona spektakularną wręcz karierę, teraz szturmem wkracza także do naszego kraju.

Polega na tym, że przez pięć dni w tygodniu spożywa się to, co się chce (dieta oscyluje w granicach 1600- 1800 kalorii) w standardowych posiłkach. Pozostałe dwa dni w tygodniu to czas postu – wtedy przyjmujemy jedynie 500 kalorii (kobiety) w ciągu doby, mężczyźni 600.

Zasady diety Mosleya:

  • niedojadanie stosujemy przez 2 nienastępujące po sobie dni tygodnia.
  • Posiłki postne powinny być wysokobiałkowe, niskotłuszczowe i o niskim indeksie glikemicznym
  • W dni postne częściej sięgaj po napoje
  • W pozostałe dni stosuj zasady zdrowej, urozmaiconej i odpowiednio kalorycznej diety
  • Po uzyskaniu pożądanej wagi zastosuj dietę podtrzymującą raz w tygodniu
  • Skonsultuj stosowanie diety z lekarzem i rozpocznij tylko przy braku przeciwwskazań

Co gwarantuje Metoda dr Mosleya

Obiecuje szybkie i trwałe pozbycie się nadwagi, a także utrzymanie nowej sylwetki przy odżywianiu się tym samym, co dotąd. Utracie tkanki tłuszczowej ma towarzyszyć poprawa wyników lipogramu, poziomu cukru czy białka C-reaktywnego we krwi i innych wskaźników związanych z ryzykiem rozwoju cukrzycy czy nowotworów. Metoda dr Mosleya nie wyklucza aktywności fizycznej. Według dostępnych danych nie pogarsza wydolności organizmu w dni postne, a niektóre badania sugerują, że może ją nawet poprawić.

Dieta Mosleya czyli Powrót do przeszłości

Zwolennicy tego sposobu odżywiania twierdzą, iż stanowi ona swego rodzaju powrót do źródeł, podkreślają, fakt, iż wyrabia się w ten sposób zdrowy nawyk niedojadania. Zasady diety Mosleya są przejrzyste i proste, jest także łatwa do stosowania i daje relatywnie szybkie efekty. Wadami jej jest między innymi to, że nie mogą jej stosować osoby z rozciągniętymi żołądkami (bo będą one odczuwały ciągły głód) ani ci, którym brak silnej woli, zatem po dwóch dniach głodówki najedzą się przesadnie. Ci, którzy potrafią panować nad sposobem odżywiania i kontrolować go, mogą wypróbować ten system.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles