Dbanie o odpowiednie odżywianie a opiekunka do dziecka

Na co zwrócić uwagę wybierając opiekunkę do dziecka? Zobacz, jak zatrudnić odpowiednią osobę, której powierzysz opiekę nad swoją pociechą.

Zatrudnienie opiekunki dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica! Nie da się ukryć, że znalezienie odpowiedniej osoby, jak i obdarzenie jej zaufaniem to droga trudna i pełna wątpliwości. Co, jak co w wielu przypadkach zatrudnienie niani to najlepsze wyjście, jeśli zależy Ci na pogodzeniu życia zawodowego i rozwijania pasji, wraz z wychowaniem dziecka. W zależności od tego możesz wybrać, czy potrzebujesz niani raptem na kilka godzin w miesiącu np. gdy wychodzisz z przyjaciółmi, bądź wybierasz się na zajęcia językowe, czy też chcesz, by niania była u Ciebie zatrudniona w pełnym wymiarze godzin i opiekowała się dzieckiem, kiedy Ty będziesz w pracy.


Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy zatrudnianiu niani?

Niezależnie od tego, czy zatrudniasz nianię, bazując na poleceniach znajomych, czy korzystając ze specjalnych portali w internecie z profilami niań — zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku zwróć szczególną uwagę na referencje, doświadczenie, dyspozycyjność, a także poglądy niani dotyczące wychowania dziecka. Wbrew pozorom dobra niania w Poznaniu nie jest aż taka trudna do znalezienia!


Referencje

Referencje mówią więcej nie tylko o doświadczeniu niani, ale także o tym, jak oceniają ją wcześniejsze rodziny. To bardzo ważne, by sprawdzić, jakie cechy niani są uwzględniane w takich opiniach. Dzięki temu dowiesz się, czym zapunktowała dana osoba i czy te konkretne cechy, o których wspominają wcześniejsze rodziny, także dla Ciebie są szczególnie istotne. Jeśli tak, to może być doskonała niania dla Twojego dziecka.


Dyspozycyjność

Kolejną rzeczą, na jaką musisz zwrócić uwagę, jest dyspozycyjność niani. Zastanów się, na ile godzin miesięcznie bądź dziennie potrzebujesz opieki dla dziecka. Dopiero gdy to ustalisz, możesz na spokojnie szukać niani, która będzie dyspozycyjna w określonym przez Ciebie przedziale godzinowym. Gdy szukasz niani na portalach internetowych temu poświęconych, to bez problemu zobaczysz, w jakich okolicach pracuje niania, a także, w jakie dni i o których godzinach może zająć się Twoją pociechą.

Poglądy dotyczące wychowania dziecka 

Jeśli podzielasz takie same poglądy na wychowanie, żywienie, czy spędzanie wolnego czasu dziecka, co niania to możesz mieć pewność, że od samego początku ta współpraca będzie łatwiejsza. Gdy Twoje dziecko ma rozpisaną konkretną dietę, cierpi na alergie pokarmowe bądź wszyscy domownicy żywią się według ustalonych zasad, to niania z nowoczesnymi poglądami będzie na miarę złota. Nie warto angażować się we współpracę z nianią, która nie rozumie Waszego stylu życia, bądź, co gorsza krytykuje Wasz sposób opiekowania się i żywienia dziecka. Na tym etapie możesz mieć pewność, że taka osoba nie będzie respektowała istotnych dla Was zasad.

Zatrudniając opiekunkę do dziecka musisz liczyć się z tym, że prędzej, czy później stanie się ona częścią Waszej rodziny. Osobą bliską dla dziecka, a także i dla Was. Tym samym warto roztropnie wybierać osobę, która zajmie się Waszą pociechą i nie będzie krytykowała Waszego stylu życia, tylko wprost przeciwnie – z przyjemnością będzie dalej wdrażała dziecku zasady zdrowego żywienia, czy kreatywnego spędzania czasu.