Kuracja cytrynowa – co warto o niej wiedzieć?

Kuracja cytrynowa – wiele osób już o niej słyszało, nie każdy jednak wie, na czym polegają założenia tej metody opracowanej przez Michała Tombaka.

Cytryna – trochę historii

Z południowo-wschodniej Azji sprowadzono cytrynę do Mezopotamii prawdopodobnie ok. V w. n.e., skąd Arabowie ok. X w. przenieśli uprawę do Palestyny i Egiptu. Na Bliskim Wschodzie zetknęli się z tym gatunkiem Europejczycy podczas wypraw krzyżowych. Cytryny zostały następnie rozpowszechnione i zaczęły być uprawiane niemal w całym obszarze śródziemnomorskim. Krzysztof Kolumb prawdopodobnie już podczas pierwszych wypraw do Ameryki wprowadził tam cytryny do uprawy. Na Antylach uprawiane były w każdym razie w 1557 roku. W 1587 Kuba pokryta była gajami cytrynowymi.

Cytryna jest niezastąpionym składnikiem każdej diety, w szczególności tej oczyszczającej organizm z toksyn. Cytryna zawiera składniki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, takie jak witamina C, potas i błonnik.

Wracając do metody Tombaka  wyróżnić można dwa jej podtypy: profilaktyczny oraz leczniczy. Jeśli chodzi o pierwszy z nich, przez 10 dni wypijamy rano sok łącznie z 30 cytryn (w specjalnie określonej kolejności –dzień 1 i 10 to 1 cytryna, 2 i 9 dwie, a 3 i 8 trzy. W dniu 4 i 7 wyciskamy sok z czterech cytryn, 5 i 6  – z pięciu. Najlepiej ów sok spożywać bez jakichkolwiek dodatków.

Lecznicza kuracja cytrynowa

Kuracja typowo lecznicza to już 200 cytryn!!! –  także spożywanych w postaci soku w określonej ilości każdego dnia jej trwania.

Jest to metoda stosowana z powodzeniem między innymi w przypadku chorób wątroby, osteoporozy, kamieni żółciowych, cukrzycy czy nadwadze. Wiele osób robi ją sobie profilaktycznie, na przykład w okresie przedwiośnia, gdy nasz organizm wręcz domaga się odpowiedniej dawki witamin. Trzeba pamiętać, aby zaraz po wyciśnięciu owocu wypić sok. Czy warto spróbować tej metody i przekonać się, czy przyniesie w naszym indywidualnym przypadku jakieś korzyści? Zdecydowanie tak! Jest bowiem relatywnie tania, prosta i nie wymaga szczególnych poświęceń czy skomplikowanych procedur!

[adrotate group="1"]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Related Articles

Dom i Ogród