4 sposoby na piękny wygląd w wakacje

Wakacje właśnie się rozpoczęły!ować i czuć się na nim pięknie, ale jednocześnie zrobić sobie wolne od makijażu i codziennych rytuałów urodowych? Podpowiadamy, jakie kroki powinnaś podjąć przed wyjazdem, aby zapewnić sobie świetny wygląd na wakacjach!

1. Uwodzicielskie spojrzenie

Większość kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Wakacje to idealny moment, aby się przełamać i dać odpocząć zarówno sobie, jak i swojej skórze, ponieważ make up i tak raczej nie sprawdzi się w wysokich temperaturach czy podczas kąpieli morskich. Rozwiązaniem tego problemu może być trwalsze niż zwykle podkreślenie okolic oczu, które sprawi, że twarz będzie wyglądała bardziej wyraziście, a my będziemy czuć się pewniej. W tym przypadku najlepiej postawić na hennę lub zabieg przedłużania rzęs. Jakie są ich zalety? Po pierwsze oba są rozwiązaniem tymczasowym, w przeciwieństwie do np. makijażu permanentnego. Kiedy uznamy, że chcemy powrócić do naturalnego wyglądu wystarczy po prostu nie wykonywać kolejnego zabiegu (których efekty utrzymują się ok. 3-4 tygodnie). Po drugie, i w tym wypadku najważniejsze, pomogą nam one podkreślić spojrzenie lub nawet powiększyć optycznie oczy (możliwości stylizacji rzęs jest naprawdę wiele) i przede wszystkim nie martwić się codziennym makijażem oraz być pewną, że każdego dnia wyglądamy pięknie.

2. Trwały manicure

Dłonie często uznawane są za wizytówkę człowieka. Właśnie dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do wyglądu naszych paznokci. Jeśli myślisz o dłuższym wyjeździe możesz być pewna, że zwykły manicure się nie sprawdzi – aby zapewnić estetyczny wygląd paznokci przez ok. 2-3 tygodnie powinnaś pomyśleć o jego hybrydowej wersji. Trwałość to jedna z jej największych zalet – dzięki temu nie musisz martwic się o odpryski i konieczność malowania paznokci podczas urlopu.

3. Promienna cera

Młoda i rozświetlona cera to najważniejszy element wakacyjnego wyglądu. Jeśli planujesz zrezygnować w tym czasie z wykonywania makijażu, tym bardziej powinnaś zadbać o jej wygląd. Na  kuracje domowe może być już za późno, podobnie z niektórymi zabiegami gabinetowymi, np. silnymi peelingami, których nie powinniśmy stosować latem. Zabiegi rewitalizujące skórę tak jak mezoterapia mogą być wykonane przed wakacjami, ale na około trzy tygodnie przed ekspozycją na słońce. Na szczęście oferta delikatnych, ale równie skutecznych zabiegów jest obecnie dosyć duża.  Dobrym rozwiązaniem mogą być terapie wykorzystujące tlen, który transportowany do głębszych warstw skóry poprawia jej funkcjonowanie i przyśpiesza procesy regeneracyjne.

– Oxybrazja, czyli odmiana mikrodermabrazji mechanicznej, wykonywana jest za pomocą sprężonego tlenu i soli fizjologicznej. W odróżnieniu od innych mikrodermabrazji zabieg wykonywany jest na zimno i mokro, dzięki czemu nie ma efektu podrażnienia skóry, a tlen, którym skóra zostaje zbombardowana, dodatkowo działa łagodząco. Zabieg może być wykonywany intensywniej lub łagodniej, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb skóry – dodaje dr Kuźmińska.

Znakomitym zabiegiem wakacyjnym, który równocześnie jest jedną z najskuteczniejszych procedur ujędrniających i liftingujących skórę  przy całkowitej nieinwazyjności i braku przeciwskazań ekspozycji na słońce jest technologia HIFU. Zabieg ten może być wykonany na skórę opaloną a bezpośrednio po jego nim również można korzystać ze słońca.

4. Wakacyjna fryzura

Uzupełnieniem wakacyjnej stylizacji zawsze powinna być piękna fryzura. Nie chodzi tu o nic wymyślnego, na urlopie najlepiej sprawdzą się lekkie upięcia czy luźno rozpuszczone włosy. Na efekt końcowy ma jednak wpływ również ich kondycja. Lato z reguły jest dla włosów trudnym okresem – wysokie temperatury, słona woda czy suchy wiatr negatywnie wpływają na ich stan i wygląd. Dlatego przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w dobrej jakości szampon i odżywkę, które będą miały nie tylko działanie pielęgnacyjne, ale dzięki zawartości filtrów UV ochronią włosy przed szkodliwym promieniowaniem.

Related Articles